My się zimy nie boimy!

My się zimy nie boimy! Czyli jak się do niej przygotować w kilku prostych krokach, aby nas nie zaskoczyła

Przygotowania do zimy za kierownicą to często spore wyzwanie. Co zrobić aby nie zaskoczyła Cię w tym roku? Wielu kierowców zadaje sobie to pytanie “Od czego zacząć? Opony? Płyny eksploatacyjne?”. Przychodzimy wam z pomocą! W tym krótkim wpisie przedstawimy wam listę niezbędnych czynności, które wykonujemy aby jak najlepiej się przygotować.

Przygotowania do sezonu zimowego warto rozpocząć już jesienią.

Jest to idealny czas aby sprawdzić stan techniczny samochodu, oraz wymienić płyny eksploatacyjne w swoim samochodzie. Wymiany płynów najlepiej zacząć od wymiany oleju wraz z filtrami (zarówno olejowymi jak i powietrza). Jest to najważniejszy płyn w układzie silnika. Podstawowym zadaniem oleju jest zapewnienie prawidłowego smarowania wszystkim elementom silnika. 

Kolejnym punktem na naszej liście, który warto spełnić jest wymiana płynu chłodzącego. Pamiętaj! Nie zawsze jest konieczność wymiany tego płynu. Zaleca się jego wymianę co 100tysięcy km lub co kilka lat, tak aby dalej spełniał swoje właściwości chłodzące, a układ był sprawny. Zadaniem płynu chłodniczego jest utrzymanie odpowiedniej temperatury silnika, która pozwala na osiągnięcie właściwych parametrów pracy samochodu.

Gdy już wymienimy olej, płyn do chłodnic oraz niezbędne filtry przyszedł czas na wymianę ostatniego płynu. Mowa tutaj o płynie hamulcowym. W okresie zimowym musimy o nim szczególnie pamiętać, ponieważ warunki na drogach są szczególnie trudne. Płyn hamulcowy pełni szereg ważnych funkcji, między innymi: skraca drogę hamowania, sprawia że samochód szybciej i bardziej zdecydowanie reaguje na naciśnięcie pedału hamulca. PAMIĘTAJ! Sam płyn hamulcowy to nie wszystko. Aby podróże samochodem były bezpieczne nie tylko zimą, stan hamulców w samochodzie musi być idealny.

Płyny i filtry wymienione, możemy ten punkt odhaczyć z naszej listy przygotowań do zimy. Teraz przyszedł czas na opony. Jeśli używasz opon sezonowych pamiętaj, aby zmienić letnie na zimowe, gdy tylko temperatura na dworze zacznie spadać. Pamiętaj, że podczas leżakowania warto zabezpieczyć gumę przed jej degradacją, gdyż guma twardnieje i niszczeję podczas leżakowania. Ważnym elementem jest ułożenie gum, ale także ich konserwacja. Do tego odpowiednim środkiem będzie dresing do opon lub inny produkt zabezpieczający. Z ogumieniem już sobie poradziliśmy, teraz czas na FELGI! Przydałoby się je umyć, oraz odświeżyć.

W sezonie mrozów warto zadbać o uszczelki w drzwiach oraz w bagażniku naszego auta.

Idealnie poradzi sobie z tym zadaniem K2 SIL. Po zastosowaniu silikonu w sprayu będziemy mieć pewność, że uszczelki w drzwiach oraz w bagażniku nie przymarzną. K2 SIL możemy użyć na dwa sposoby: psiknąć na ściereczkę lub bezpośrednio na uszczelki. Jest t niezwykle uniwersalny środek, który znajdzie zastosowanie nie tylko w aucie, ale dzięki swoim właściwością świetnie się także w domu i ogrodzie. A co z widocznością zimą? Na to też mamy swoje sposoby! Zacznijmy od parowania szyb które dokucza nam już jesienią, gdy pogoda nas nie rozpieszcza. Warto zaopatrzyć się w dobry płyn do szyb, oraz preparat zapobiegający parowaniu szyb. Preparat K2 FOX najlepiej nakładać na świeżo umytą szybę przy pomocy ściereczki z mikrofibry. Taki sposób aplikacji da nam najlepszy efekt. Jeśli problem z parowaniem szyb jest dla Ciebie szczególnie uciążliwy mamy dla Ciebie mały gadżet, który powinien sobie z tym problemem świetnie poradzić. To małe cudo to wielorazowy pochłaniacz wilgoci. Woreczek z granulkami pochłaniającymi wilgoć możesz osuszyć w tradycyjnej kuchence mikrofalowej. Gdy zadbaliśmy już o swoje szyby wewnątrz, należy zagwarantować im także odpowiedni produkt do czyszczenia z zewnątrz w trakcie jazdy. Idealny na zimę będzie K2 CLAREN – niezamarzający, perfumowany płyn do mycia i odmrażania szyb samochodowych.

Zimowy niezbędnik.

Samochód mamy już świetnie przygotowany do zimy. Warto jednak jeszcze przemyśleć co może nam się przydać podczas mroźnych poranków. Jednym z produktów, które na pewno ułatwią nam zimowe poranki. Dla nas takim produktem jest odmrażacz do szyb K2 ALASKA. W zaledwie kilka chwil odmraża powierzchnie szyby, pozostawiając ją gładką i bez zarysowań. Poza odmrażaczem warto mieć także w samochodzie skrobaczkę. Kolejnym produktem, który warto mieć nie tyle w samochodzie a w domu lub w torebce jest K2 GERWAZY, skutecznie rozmraża każdy zamek samochodowy. Warto także w okresie mrozów zaopatrzyć się w dodatek do paliwa K2 ANTI-FROST. Uniwersalny odmrażacz paliwa. Nadaje się zarówno do benzyny jak i oleju napędowego. Skutecznie odmraża cały układ zasilania oraz w sposób trwały wiąże wodę kondensacyjną, dzięki czemu chroni układ przed zamarzaniem.

Szanowni klienci.